Seuran sääntömääräinen vuosikokous pidettiin 17.5.2017.

Vuosikokouksessa päätettiin seuraavia asioita:

 

- 40 euron jäsenyys muuttuu siten, että se on ainoastaan junioreille (alle 18v.), naisille ja eläkeläisille. Samalla jäsenmaksu korotettiin 50 euroon. Muille nykyisille 40 euron jäsenille jäsemaksu muuttuu 65 euroon.

- 60 euron jäsenyys nostettiin 65 euroon.

- liittymismaksu 120 euroa nostettiin 130 euroon.

- Vuosimaksut nousevat vastaavasti.

- Uudet jäsenmaksut astuvat voimaan 1.9.2017. 17.5.2017 jälkeen liittyville uusille jäsenille uudet jäsenmaksut astuvat voimaan heti.

- Annettiin hallituksella valtuutus kunniajäsenyyksien antamiseen.

 

- Hallituksen puheenjohtajaksi valittiin äänestyksellä Pentti Pällijeff. Hallituksen muut jäsenet ovat Antti Silvo (rahastonhoitaja) ja Juha Erkinmikko (varapuheenjohtaja) saivat jatkopaikat ilman äänestystä. Pertti Salo (sihteeri) ja Janne Häkkinen (jäsen) valittiin äänestykselle. Kahta vapaata hallituspaikkaa haki 5 jäsentä.

 

- Päätettiin kilpailuavustuksista siten, että SM kilpailuihin saa seuran avustuksen ainoastaan jos on ollut saman kauden aikana mukana järjestämässä kilpailuja.

 

Aurinkoista snooker kevättä ja kesää!