Cabin Street Snooker ry vuokraa lisää tilaa samasta kiinteistöstä, missä nykyisetkin yhdistyksen vuokraamat tilat sijaitsevat. Lisätilat sijaitsevat samassa kerroksessa nykyisten tilojen kanssa. Laajennusosaan laitetaan aluksi kolme täysimittaista snookerpöytää, täten täysimittaisten pöytien kokonaismääräksi tulee 8 kpl:tta.

Laajennusosaan saadaan myös hyvät oleskelutilat, jotta kilpailuiden yms. tapahtumien yhteydessä löytyy tilaa missä olla ja seurustella. Laajennusosasta löytyy mm ilmalämpöpumput, joilla tila saadaan jäähdytettyä miellyttäväksi myös kesäisin.

8-pöytää takaavat myös sen, että esimerkiksi Ranking yms isommat kilpailut saadaan vietyä helpommin isommilla osanottaja määrillä läpi ja  seuramme jäsenet pääsevät pelaamaan jonottamatta jatkossakin.


Lisätietoja laajennuksen aikataulusta ensi viikolla. Mikäli olet kiinnostunut seuramme toiminnasta ja haluat liittyä jäseneksi, ota yhteyttä!