Seuramme tiloissa suoritettiin "pientä" pintaremonttia. Remontin yhteydessä vaihdettiin vanha kokolattiamatto uuteen laadukkaaseen julkisentilan palamattoon ja laminaattiin. Tiloista vietiin myös sorttiasemalle kaikkea vuosien saatossa kertynyttä turhaa romua. Remontti tehtiin talkoohengessä ja isot kiitokset kaikille, jotka osallistuivat. Ilman teitä tämä ei olisi onnistunut! Isot kiitokset seuran puolesta eritoten, Kamal Kadirille (Kamal teki viime lauantaista torstaihin n. 10-12h/päivä), Jukka Hämäläiselle, Niku Huuskoselle, Jukka Tahvanaiselle, Panu Huuskoselle, Ropi Heikkilälle, Janne Hummastenniemelle, Janne Häkkiselle, Seppo Jehkoselle, Veikko Hannulalle, Kati Martinsonille, Antti Silvolle ja kaikille muille, jotka kävivät kantamassa kortensa kekoon. KIITOS!

 

Pöytien lämmitysten ja alapuolisten valaistusten sähköistys ja asennustyöt tehdään myöhempänä ajankohtana. Jos jollakulla olisi tiedossa edullista n.3m2 kuivaa/lämmitettyä varastoa lähiseudulta, jonne voisi snookerpöytien puuosia yms varastoida pois seuramme tiloista, laittakaa vinkkiä seuran rahastonhoitajalle tai muulle hallituksen jäsenelle. Tarkoituksena olisi saada pöytien alapuolelta kaikki tavara pois tilojemme siisteyden ja ilmeen takia.

 

Remontin yhteydessä oli puhetta sisäpelikenkien käytöstä. Asiasta varmasti keskustellaan vielä, mutta suosituksena alkuun olisi, että jokaisella olisi omat sisätossut/sandaalit tms, jotta minimoidaan varsinkin syksyllä/talvella ulkoa tulevan lian määrä. Seura hankkii tiloihin kenkäkaapin eteiseen kenkien säilytystä varten ja muutamat sandaalit vieraille.

 

Seuraavaksi seuramme tiloissa tehdään pöytien kunnostustöitä. Pöytien kunnostyöt olisi tarkoitus saada tehtyä ennen seuraavia parisnookerin SM-kilpailuja. Kunnostuksen aloitusajankohta vielä auki, mutta jossain vuodenvaihteen tienoille kenties. Tuolloin vaihdetaan kaikkiin pöytiin uudet verat ja 1,2 ja 5 pöytiin uudet vallikumit. Sitä odotellessa CSS toivottaa kaikille jäsenilleen ja vierailleen antoisia pelihetkiä snookerin merkeissä!

 

Hyvää alkavaa kautta!

Cabin Street Snooker ry