Pelataan kahdessa lohkossa tuplaeliminaationa paras kolmesta.
Kilpailut alkavat klo 10:00. Salille pääsee n. 9:30.
Peliparit klo 10:00 paikalle viimeistään klo 09:45 (Kierros alkoi klo 10:00 ja päättyi klo 11:15)
Atte Husu - Jussi Iivonen 2-0
Toni Mamia - Mikko Haaranen 1-2
Heikki Elomaa - Sami Heinonen 2-0
Lasse Aurala - Samuli Työrinoja 0-2
Seuraavat peliparit paikalle viimeistään klo 11:00 (Kierros alkoi klo 11:15 ja päättyi klo 13:20)
Olli Suomalainen - Petteri Laaksonen 2-0
Ngyen Van Hop - Joonas Castrén 2-0
Pentti Pällijeff - Seppo Jehkonen 2-1
Mertsi Elonen - Ano Vilén 2-0
Seuraavat pelaajat paikalle viimeistään klo 12:00 (Kierros alkoi klo 12:15 ja päättyi klo 13:50)
Jesse Hyvärinen - Atte Husu 0-2 (W/O)
Henri Tiainen - Mikko Haaranen 0-2 (W/O)
Jani Siekkinen - Heikki Elomaa 2-0
Timo Granqvist - Samuli Työrinoja 2-0
Seuraavat pelaajat paikalle viimeistään klo 13:00 (Kierros alkoi klo 13:30 ja päättyi klo 15:20)
Eelis Pärssinen - Pentti Pällijeff 0-2
Matti Jokela - Mertsi Elonen 1-2
Matti Hiltunen - Olli Suomalainen 2-1
Krista Knuuttila - Ngyen Van Hop 0-2
LOSER SIDE B (Kierros alkoi klo 14:15 ja päättyi klo 16:30)
Joonas Castren - Heikki Elomaa 0-2
Lasse Aurala - Olli Suomalainen 0-2
Sami Heinonen - Krista Knuuttila 0-2
Petteri Laaksonen - Työrinoja 2-0
LOSER SIDE A (Kierros alkoi klo 15:30 ja päättyi klo 18:20)
Ano Vilen - W/O
Toni Mamia - Eelis Pärssinen 1-2
Jussi Iivonen - Matti Jokela 1-2
Seppo jehkonen - W/O
WINNER SIDE A
Atte Husu - Pentti Pällijeff 0-2
Mikko Haaranen - Mertsi Elonen 0-2
WINNER SIDE B (kierros alkoi klo 17:20 ja loppui 18:30)
Jani Siekkinen - Matti Hiltunen 2-0
Timo Granqvist - Ngyen Van Hop 0-2
LOSER SIDE B (kierros alkoi klo 18:00 ja päättyi klo 19:55)
Heikki Elomaa - Olli Suomalainen 1-2
Krista Knuuttila - Petteri Laaksonen 0-2
LOSER SIDE A (kierros alkoi klo 18:35 ja päättyi klo 19:40)
Ano Vilén - Eelis Pärssinen 2-0
Matti Jokela - Seppo Jehkonen 2-0
LOSER SIDE B (kierros alkoi klo 19:00 ja päättyi klo 22:40)
Timo Granqvist - Olli Suomalainen 2-1
Matti Hiltunen - Petteri Laaksonen 0-2
LOSER SIDE A (kierros alkoi klo 19:20 ja päättyi klo 21:30)
Mikko Haaranen - Ano Vilén 2-0
Atte Husu - Matti Jokela 2-1
WINNER SIDE A (kierros alkoi klo 20:10 ja päättyi klo 21:55) PÄÄSYSTÄ SEMIFINAALIIN
Pentti Pällijeff - Mertsi Elonen 2-1
WINNER SIDE B (kierros alkoi klo 20:20 ja päättyi klo 21:45) PÄÄSYSTÄ SEMIFINAALIIN
Jani Siekkinen - Ngyen Van Hop 2-1
LOSER SIDE A (kierros alkoi 21:30 ja päättyi klo 22:25)
Mikko Haaranen - Atte husu 2-0
LOSER SIDE B (kierros alkoi klo 22:40 ja päättyi klo 23:30)
Matti Hiltunen - Timo Granqvist 0-2
LOSER SIDE A (kierros alkoi klo 22:25 ja päättyi klo 23:20) PÄÄSYSTÄ SEMIFINAALIIN
Mikko Haaranen - Mertsi Elonen 2-1
LOSER SIDE B (kierros alkoi klo 23:30 ja päätyi klo 00:20) PÄÄSYSTÄ SEMIFINAALIIN
Ngyen Van Hop - Matti Hiltunen 2-0
Semifinaalit sunnuntaina klo 12
Pentti Pällijeff - Ngyen Van Hop 2-3 (Hop 0-2 takaa-ajo asemasta 3-2 voittoon)
Jani Siekkinen - Mikko Haaranen 3-0 (jokainen erä tasapisteissä kun värit jäljellä)
FINAALI (best of 5)
Ngyen Van Hop - Jani Siekkinen 3-2 (Ngyen Van Hop 1.erä 43p brake)